Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 FPS Tutorial

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
TraBaNtzeL
Admin
TraBaNtzeL


Mesaje : 100
Puncte : 207
Data de inscriere : 10/09/2009

FPS Tutorial Empty
MesajSubiect: FPS Tutorial   FPS Tutorial Icon_minitimeJoi Feb 25, 2010 7:03 pm

Am vazut ca multi dintre voi aveti probleme cu fps-ul. Ba ca nu creste la anumite comenzi, ba ca scade in smoke, sau mai stiu eu ce. Am hotarat sa deschid acest topic in speranta ca va voi putea ajuta. Pentru inceput, scrieti urmatoarele comenzi in consola voastra sau in configul vostru. (fara ").

CODE
cl_weather "0"

r_dynamic "1"

r_novis "0"

r_traceglow "1"

r_wateralpha "1"

r_mirroralpha "0"

r_bmodelhighfrac "5.0"

r_lightmap "0"

gl_max_size "256"

precache "1"

mp_decals "20"

gl_affinemodels "0"

gl_alphamin "0.25"

gl_clear "0"

gl_dither "1"

gl_flipmatrix "0"

gl_flashblend "0"

gl_lightholes "0"


Dupa toate comenzile acestea scrise in consola, intrati in joc si scrieti:

fps_max 121
fps_modem 121

si

developer 1

Urmatoarele setari se vor face la placa video. (Deocamdata doar la Nvidia)
Intram in setarile placii video si setam Vertical Sync, Anisotropic Filtering si Anti-Aliasing pe OFF.
Sus In jos
https://sarulesti.forumgratuit.ro
Kyle

Kyle


Mesaje : 90
Puncte : 104
Data de inscriere : 09/02/2010
Varsta : 35
Localizare : www.sarulesti4cs.tk

FPS Tutorial Empty
MesajSubiect: re:FPS Tutorial   FPS Tutorial Icon_minitimeJoi Feb 25, 2010 11:19 pm

in snoke daca vrei sa nu ai fps scazuti nu stiu ce setari sa mai adaugi la cfg dar exista google trabantzel si problema cu sunetele asta nu e sv de pgl daca ch baga sunetele alea nu face gradinita pe sv Omu intra sa se distreze nu sa fie liniste daca vrea intradevar sa intra sa fie liniste opreste sunetul si se rez problema
Sus In jos
TraBaNtzeL
Admin
TraBaNtzeL


Mesaje : 100
Puncte : 207
Data de inscriere : 10/09/2009

FPS Tutorial Empty
MesajSubiect: Re: FPS Tutorial   FPS Tutorial Icon_minitimeVin Feb 26, 2010 12:10 am

-frate da nu inteleg ce esti asa revoltat...eu am pus aici aceste setari pt cei care vor sa le foloseasca...care nu vrea sa le ia nu ma supar cum ai spus si tu exista google...daca nu le vrei nu mai comenta asa...dar nam ce discuta cu un copil...si miam dat si eu parerea in legatura cu sunetele alea !
Sus In jos
https://sarulesti.forumgratuit.ro
Kyle

Kyle


Mesaje : 90
Puncte : 104
Data de inscriere : 09/02/2010
Varsta : 35
Localizare : www.sarulesti4cs.tk

FPS Tutorial Empty
MesajSubiect: Re: FPS Tutorial   FPS Tutorial Icon_minitimeVin Feb 26, 2010 1:32 pm

eu copil:)) ha ma faci sa rad nu vreau sa ma iei in nume de rau dar tu cati ani ai tataie daca eu sunt copil cum am zis si in postul anterior daca sunetele alea sunt de gradinita eu sunt POPA mai intra si tu trabantzel pe alte sv si ai sa vezi..... jucatorul intra sa se distreze nu sa fie liniste Respect CH90 .
Nu am nimic cu tine trabantzel
Sus In jos
TraBaNtzeL
Admin
TraBaNtzeL


Mesaje : 100
Puncte : 207
Data de inscriere : 10/09/2009

FPS Tutorial Empty
MesajSubiect: Re: FPS Tutorial   FPS Tutorial Icon_minitimeVin Feb 26, 2010 6:51 pm

Cod:
1.admini cand intra sa nu mai spuna clasicul "re" scrie in chat "salut" si se aude un sunet alaicu salam sau ceva de genu
2.cand te omoara unu si vrei sa fie o atmosfera placuta pe sv si ai scris in chat "cod" o sa se auda "sa moara mama daca joc tot asa de prost bag coade"
-nici eu nu am nimic cu tine..am zis si eu o parere...cel putin mie nu imi plac chestiile de genul acesta...daca ceilalti vor si CH vrea as le bage nam nimik impotriva...fiecare isi da cu parerea
-hai sa incheiem k am deviat de la subiect
Sus In jos
https://sarulesti.forumgratuit.ro
Kyle

Kyle


Mesaje : 90
Puncte : 104
Data de inscriere : 09/02/2010
Varsta : 35
Localizare : www.sarulesti4cs.tk

FPS Tutorial Empty
MesajSubiect: Re: FPS Tutorial   FPS Tutorial Icon_minitimeSam Feb 27, 2010 1:16 am

Roger BOss
Sus In jos
18.
Admin
18.


Mesaje : 29
Puncte : 32
Data de inscriere : 11/09/2009
Varsta : 33

FPS Tutorial Empty
MesajSubiect: Re: FPS Tutorial   FPS Tutorial Icon_minitimeSam Feb 27, 2010 6:05 am

sunetele alea nu se vor baga.serverul nu este fun.vrem sa facem un server cat mai placut sa intre si jucatori experimentati care joaca la sunet.daca bagi toate alea nu o sa mai poti sa joci la sunet.o sa fie dragaica.e sv de cs nu parc de distractii.
kyle trabantzel a vrut sa dea o mana de ajutor celor care nu stiu sa navigheze prea bine pe internet.m'as bucura sa fiti toti la fel de activi si pe forum.gj traba!
Sus In jos
Continut sponsorizat





FPS Tutorial Empty
MesajSubiect: Re: FPS Tutorial   FPS Tutorial Icon_minitime

Sus In jos
 
FPS Tutorial
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Resurse Counter-Strike :: Tutoriale-
Mergi direct la: